Opublikowano

Twoje stopy Ci podziękują

Już wiele z Was wyjechało lub będzie wyjeżdżać na wakacje.

Słońce, plaża, relaks….można się rozmarzyć 

 

Ale czy Twoje stopy też to czują? Czy może borykają się ze zrogowaciałą skórą, pękającymi piętami, modzelami i odciskami?

Wiesz, że są to najczęstsze problemy dotykające tych partii ciała?

Wiesz jaka może być tego przyczyna?

 

Najczęstszą główną  przyczyną pękającej, rogowaciejącej skóry na piętach / stopach  jest jej nadmierna suchość. Wpływ mają też zaburzenia hormonalne, choroby skóry, cukrzyca, nadwaga czy nieprawidłowo dobrane obuwie.

Stopy muszą dużo udźwignąć i nie mogą Cię boleć, dodatkowo to nasza wizytówka, tak samo jak i ręce – pamiętaj aby o nie dbać.

Nie wiesz jak?

Przede wszystkim będziesz potrzebować samodyscypliny, bo nie wystarczy kupić kosmetyk do stóp  i postawić go na półce 😉  Przyznam Ci się, że mi też czasem zdarzają się takie sytuacje, bo nie jest to łatwe w tym zabieganym świecie 😉

Systematyczne dbanie o skórę stóp, jej nawilżanie i natłuszczanie zapobiegnie pojawieniu się suchości i rogowaceniu.

Pamiętaj jednak, że jeśli Twoje stopy są mocno zrogowaciałe to na pierwszym miejscu ważne jest złuszczenie nadmiaru naskórka. Możesz to zrobić albo w domu przy pomocy np. pumeksu albo u profesjonalisty, czyli w Twoim ulubionym salonie kosmetycznym 😉

Dopiero po złuszczeniu regularnie, najlepiej 2x dziennie nawilżaj stopy / piety za pomocą odpowiednich kosmetyków aby efekt utrzymał się jak najdłużej.

Najlepsze kosmetyki do takich problematycznych stóp muszą zawierać mocznik.

Mocznik jest składnikiem skóry, który wpływa na poziom nawilżenia naszej skóry. Pomimo tego, że mocznik stanowi jedynie 1% składu naskórka, jego obniżenie ma bezpośredni wpływ na suchość skóry i nieprzyjemne podrażnienie.

Pamiętajmy, że mocznik wspiera proces odnowy komórek skóry, złuszcza martwy naskórek i wygładza skórę, odbudowuje i wzmacnia barierę ochronną skóry, a dzięki temu poprawia jej kondycję i pomaga zachować zdrowy wygląd.

Więc jeśli chciałabyś aby Twoje stopy były szczęśliwe to zerknij na specjalnie dedykowaną linię kosmetyków do pielęgnacji stóp z mocznikiem PHARM FOOT.

Kupisz je w naszym sklepie TUTAJ